Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár - finále

30. 1. 2019

V sobotu dopoledne vyrážíme k všeobecnému nadšení všech manželek/partnerek do Ostravy na finále poháru, kam se kromě nás dostal ještě superligový Gerlich, Supi a Orli. Měl jsem ještě nějaké pochůzky, takže jsem kluky vyhodil u Rubínu a když jsem se vrátil, měli již rozehrán svůj zápas se Supy. Tolik teda k rozlosování. Co říct k našemu semifinále, bohužel se nám ani jeden zápas nepodařilo vyhrát, větší část končí plichtou, ty zbývající ovšem berou Supi, skóre postupně narůstá až do konečného stavu 21:9. Byli prostě lepší a nad naše síly. My nastoupili v sestavě Czudek, Pszczolka, Pilch a Ficek. Supi: Vinárek, Gajdečka, Dubělčík a Drobík.   Ve druhém semifinále se Orli sice snaží ale do finále jde favorit.

O třetí místo a postup na republikové finále jsme si tedy zahráli s Orly. První 4 zápasy končí plichtou, na řadu jde cricket. V něm bohužel bereme jen leg (velmi těsný, o jeden bod), takže Orli vedou 5:7. Hned po nich sice Rosťa srovnal, ale do týmovek si Orli berou svůj náskok zpět 9:11. Týmové 501 končí 2:2, uspěla jedna dvojice na každé straně (na naší straně zavřel Rosťa 119 a 104), Orli si tak stále udržují mírný náskok, 11:13. Po čtyřhrách uspěli Rosťa i Radek a jdeme poprvé v zápase do vedení. Velmi důležitý leg pak přidal Guga proti Markovi Tícovi, náš Marek ale bohužel padl s Jirkou Dobrockým. Před poslední sérii 4 zápasů je tak stav 16:16. Rosťa vítězí 2:0 s Rudou Bajerem. Radek teče s Pavlem Šeligou ale velmi nervózní druhý leg nakonec urval, takže stav je 19:17 pro nás a do hry jde Guga na Jirku a Marek na Marka. Guga bodá šesté kolo a zajišťuje nám minimálně prodloužení. Druhý leg bere Jirka – 20:18. Vedle vítězí Marek 2:0.  Bohužel ne ten úplně správný Marek, takže se skutečně jde do prodloužení. V něm je průběh podobný jako celý zápas, mírně navrch mají Orli, kteří se jako první dostávají k dablu. Jirka Dobrocký ale 3 pokusy na D20 nedává. V tuto chvíli už to jejich vedení navíc není zas tak úplně mírné, takže kapitán dumá a přemýšlí co s tím. Nakonec dává Radkovi pokyn, ať hodí bingo v devatenáctkách. Jak řekl, tak Radek splnil. Situace se mění, soupeř nemůže podhodit a k terči jde Guga a má tam 100 bodů. Všechny oči směřují na kapitána, ten mnohaletými zkušenostmi zhodnotil situaci a dává Gugovi pokyn ať to zavře. Jak řekl, tak Guga splnil.  Neskutečný závěr, šťastný pro nás, velmi smolný pro Orly.

Legy:

Rosťa: 8/7

Radek: 8/5

Guga: 8/3

Marek: 8/2 (+ dvě asistence v prodloužení)

CR: 4/1

501: 4/2

 

Orli:

Bajer: 8/2

Šeliga: 8/4

Dobrocký: 8/5

Tíc: 8/4

 

Ve finále prokázali Supi velmi dobrou formu a proti superligovému favoritovi rovněž zápas dotáhli do prodloužení. A to nevím kdo dorovnával, takže nevím zda „dotáhli“ je ten správný termit. Prodloužení pro ně končí podobně smolně jako pro Orly. Nevyužili bohužel 3 šipky na D20, a tak se k dablu dostal Franta Humpula a zavírá 82 na dvě šipky. Vítězí tedy Gerlich Fulnek. Gratulace do Fulneku. Kommen sie blíž!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hokus

(kris, 2. 2. 2019 16:07)

pokus

Re: hokus

(Maja, 2. 2. 2019 21:49)

Pokus pokusu

Re: Re: hokus

(kris, 3. 2. 2019 21:05)

a pak že to nejde..

Re: Re: Re: hokus

(Maja, 3. 2. 2019 21:15)

Všechno jde pokud to funguje