Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prognóza pro sezónu 2017-2018

6. 9. 2017

Prognóza pro prvoligovou sezónu 2017-2018. Pořadí dle loňských umístění:

 1. Kings Třinec: loni jsme suverénně urvali titul a i letos o něj budeme chtít zabojovat. Jednak jsme výrazně posílili – místo Keňi, který z časových důvodů loni prakticky nehrál, máme nově na soupisce Rosťu Bajtka, což je opravdu velmi kvalitní posila a navíc jako jeden z mála hráčů, který nemá problém zápas zároveň odřídit a kvalitně odehrát. Další důvodem pro naší snahu je fakt, že se mi podařilo mistrovský pohár pomuchlat a zbývající poháry jsou drženy jako rukojmí na bývalém hracím místě, takže máme prázdné zdi  J
 2. Supi Dolní Benešov:  oproti loňsku zatím v sestavě nevidím Marka Kučera a Roman Dominik je uveden v sestavě druholigového B týmu – předpokládám ale, že v případě potřeby bude vypomáhat. Pětice Drobík, Stříbný, Vinárek, Gaidečka a Dubělčík bude určitě bojovat minimálně o bednu.
 3. Virus Opava:  zde je sestava beze změn a jsem zvědavý zda se jim podaří potvrdit loňské výborné výkony a konečné třetí místo. V boji o bednu by rozhodně neměli chybět.
 4. Maníci F-M:  i zde žádné změny. Loni nabrali zkraje sezóny ztrátu, kterou už nedohnali. Určitě se budou chtít o bednu opět poprat.
 5. Bad Boys Jablunkov:  nevím co na tom bylo pravdy, ale kolovaly drby že není jisté zda se hoši z Jablunkova přihlásí do nové sezóny. Jelikož se přihlásili a sestava bez změn, jednalo se zřejmě opravdu jen o drby. Loni uhráli velmi pěkné 5.místo a pokud se budou scházet v plné síle, je opět umístění do šestky v jejich silách.
 6. Orli Zátiší Orlová: pro Orly bylo loňské 6.místo asi trochu zklamáním. Letos na soupisce nevidím Pavla Šeligu ale zato ex-bohumínské Dudu a Mojáka. V čele s Markem Tícem je to rozhodně tým, který by měl hrát nahoře.
 7. Slezští rytíři Karviná: zde velká neznámá, na soupisce chybí polští hráči a k nám odešel Rosťa Bajtek.  Tým je zatím složený s Vládi Weissmana a hráčů B týmu, který sice vyhrál 2.C ligu kterou ale „údajně“ nejmenované slavné týmy ani vyhrát nechtěly. Uvidíme jak se poperou s rozdílem mezi 2. a 1. ligou ale nějaké zázraky nečekám, spíš tuhý boj o udržení.
 8. Tazman Jr.-Doctors Ostrava:  Tazmani loni občas doplatili na slabší dably, jinak se prezentovali sympatickými výkony. Jestli na nich zapracovali, budou zlobit ještě víc.
 9. Jestřábi 99 Ostrava:  soupiska neznámá ale pokud bude bez výraznějších změn, bude opět záležet jak se na který zápas vyspí. Loni začli hrůzostrašně, pak se vzpamatovali a vytáhli to na konečné 9. místo.  Na boj o střed tabulky to tipuju i letos.
 10. Rakety Ranec F-M:  Ranci přibyly v názvu rakety a na soupisce ex-žraloci Janák a Knoll. Chybí „Dědek“.  Cílem bude určitě klidná záchrana.
 11. HQ Kryptokoriáni Havířov: na soupisce chybí zkušený Standa Surma, ovšem na druhou je celý tým o první prvoligovou sezónu zkušenější, navíc si nevedli – alespoň na bodovce vůbec špatně.  Vidím to u nich podobně jako u Rance.
 12. Ludgeřovice D.C.:  loni na konci sezóny zvládli důležité zápasy a zachránili se. Obávám se, že tuhý boj o záchranu je čeká i letos.
 13. Brooklyn Havířov: loňská – až v baráži zachráněná sezóna byla pro Brooklnyn jistě zklamáním a jelikož je sestava téměř bez změny, je otázka zda je nečeká urputný boj i letos.
 14. Hrozný střelci F-M:  nováčka z Frýdku čeká zřejmě také spíše boj ve spodní části tabulky. Uvidíme jak se hlavně trojice opor Koždoň, Rumian a Doboš popere s prvoligovou realitou
 15. Target Ostrava: vítěz 2A skupiny je pro mě velkou neznámou, hráče z ostravských skupin vesměs moc neznám ale zkusím si i zde tipnout boj o záchranu.
 16. Gerlich Fulnek: Fulnek loňskou 2B skupinou proletěl bez ztráty bodu.  Hlavní hvězdou byl Dan Barbořák, vedle kterého se ostatní hráči vybičovali ke skvělým výkonům. V průběhu sezóny se pak na soupisce objevil reprezentant ČR Franta Humpula, no a letos tam vidím další zajímavé jméno - a to Dušan Dedek.  Z Fulneku je tak rázem černý kůň a jasný aspirant minimálně na bednu.

 

VŠEM TÝMŮM PŘEJI AŤ SE DAŘÍ, AŤ TO LÍTÁ A UVIDÍME SE U TERČŮ!

 

Zkusím si rovnou tipnout první kolo:

Supi – Orli: hned zkraje takový pěkný souboj.   1

Maníci – Jestřábi: 1

Hrozný střelci – Virus: 2

Gerlich – Rytíři: 1

Kings – Kryptokoriáni: 1

Brooklyn – Ludgeřovice: 1

Target – Ranec:  0?

Bad Boys – Tazmani: odloženo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prognóza

(Johny, 7. 9. 2017 15:24)

Ahoj chlapci.Jen bych chtěl poznamenat,že pokud Gerlich Fulnek nevyhraje ligu,bude to obrovské překvapení.Velmi těžko ho někdo porazí.Snad jen,kdyby měli velké problémy se sestavou.