Jdi na obsah Jdi na menu
 


MS v šipkách organizace PDC - vítěz Rob Cross

14. 12. 2017

Mistrem světa se stal hráč, který hraje pravidelně v PDC teprve jeden rok, svými výkony byl ale v nejužším okruhu celkových favoritů - Rob Cross. Ve finále předvedl fantastický výkon a nejvyšším průměrem turnaje - 107,67 smetl 7:2 na sety Phila Taylora, který zahrál rovněž skvěle (průměr 102,26). Taylor dokonce mohl ve svém posledním zápase profi kariéry bodnout devítku ale minul dabl12. 

Cross hrál celý turnaj parádně, celkový průměr měl nakonec 101,63 ale měl párkrát i trochu toho štěstí. Ve druhém kole minul Michael Smith 2 šipky na výhru, ve čtvrtfinále ho řádně potrápil Van den Bergh, no a v semifinále netrefil MvG dokonce 6 šipek na postup - a k takovéto nečekané záležitosti dochází maximálně tak 1x za deset let  :-)

Program:

2017/2018 William Hill World Darts Championship
Schedule of Play
Preliminary & First Rounds
(P) denotes Preliminary Round
Thursday December 14 (7pm)
Steve Beaton v William O'Connor         3:1  (průměry 93,28 - 91,27)
James Wilson v Krzysztof Ratajski       3:1  (97,94 - 92,59)
Michael van Gerwen v Christian Kist    3:1 (106,17 - 100,23)
Gerwyn Price v Ted Evetts                    3:0 ( 101,55 - 85,60)
 
Friday December 15 (7pm)
Seigo Asada v Gordon Mathers (P)              2:1 (86,65 - 82,65)
Stephen Bunting v Dimitri Van den Bergh    1:3 (98,14 - 104,17
Phil Taylor v Chris Dobey                             3:1 (96,33 - 91,72)
Rob Cross v Seigo Asada                            3:0 (104,12 - 92,91
 
Saturday December 16
Afternoon Session (12.30pm)
Brendan Dolan v Alan Ljubic (P)                    2:0 (92,19 - 85,36)
Benito van de Pas v Steve West                    1:3 (90,58 - 95,97)
Mervyn King v Zoran Lerchbacher                2:3 (82,89 - 92,09) 
Robert Thornton v Brendan Dolan                3:1 (98,67 - 94,83)
 
Evening Session (7pm)
Jeff Smith v Luke Humphries (P)                     2:0 (95,39 - 88,56)
Joe Cullen v Jermaine Wattimena                  2:3 (96,11 - 96,83)
Jelle Klaasen v Jan Dekker                             1:3  (95,74 - 96,73) 
Gary Anderson v Jeff Smith                            3:0  (100,93 - 78,38) 
 
Sunday December 17
Afternoon Session (12.30pm)
Kenny Neyens v Jamie Lewis (P)                    1:2 (93,17 - 87,21)
Alan Norris v Kim Viljanen                               3:0 (95,41 - 90,38)
Kyle Anderson v Peter Jacques                      3:1 (93,08 - 85,79)
Jonny Clayton v Jamie Lewis                           0:3 (81,83 - 99,02)
 
Evening Session (7pm)
Willard Bruguier v Cody Harris (P)                   1:2 (83,96 - 84,30)
James Wade v Keegan Brown                         2:3 (93,01 - 95,45) 
Dave Chisnall v Vincent van der Voort            0:3 (96,75 - 98,90) 
Ian White v Cody Harris                                    3:1 (96,89 - 85,47)
 
Monday December 18 (7pm)
Kai Fan Leung v Paul Lim (P)                           0:2 (81,74-86,26)
Mensur Suljovic v Kevin Painter                      3:0 (93,03-88,58)
Daryl Gurney v Ronny Huybrechts                   3:1 (100,51-96,74) 
Mark Webster v Paul Lim                                  2:3 (91,67-95,98)
 
Tuesday December 19 (7pm)
Aleksandr Oreshkin v Kevin Munch (P)            0:2 (76,70-84,66) 
John Henderson v Marko Kantele                    3:0 (90,09-87,21)  
Raymond van Barneveld v Richard North       3:0 (102,00-91,98)
Adrian Lewis v Kevin Munch                            1:3 (94,04-93,48)
 
Wednesday December 20 (7pm)
Xiao Chen Zong v Bernie Smith (P)                  0:2 (86,97-87,47)
Michael Smith v Steve Lennon                         3:2 (95,63-94,95)
Simon Whitlock v Martin Schindler                   3:1 (87,42-84,01)
Justin Pipe v Bernie Smith                                3:2 (89,24-87,11) 
 
Thursday December 21 (7pm)
Cristo Reyes v Toni Alcinas                              1:3 (85,26-85,85)
Kim Huybrechts v James Richardson              0:3 (86,40-96,91)    
Darren Webster v Devon Petersen                   3:2 (90,81-87,16)
Peter Wright v Diogo Portela                            3:1 (97,90-91,66)

V prvním kole vypadlo několik minimálně papírových favoritů: K.Huybrechts, D.Chisnall, J.Wade a hlavně A.Lewis.

Pokud jde o průměry, přes 100 bodů uhrálo 8 hráčů - jednomu z nich, Ch.Kistovi to ale ani to nestačilo, protože měl tu kliku, že hrál s MvG, který uhrál nejvyšší průměr 1.kola.

MvG 106,17

D. Van den Bergh 104,17

R.Cross 104,12

R. van Barneveld 102

G.Price 101,55

G.Anderson 100,93

D.Gurney 100,51

Ch.Kist 100,23

 

Second Round
Friday December 22
Afternoon Session (12.30pm)
Price v White                                      4:1 (96,93 - 93,62)
Van der Voort v Beaton                     4:0 (101,17 - 94,26)
Dekker v Van den Bergh                   2:4 (97,27 - 94,91)
 
Evening Session (7pm)
Suljovic v Thornton                            4:2 (90,66 - 93,51)
G Anderson v Lim                              4:1 (97,46 - 90,60)
Van Gerwen v Wilson                         4:0 (108,65 - 96,02)
 
Saturday December 23
Afternoon Session (1pm)
Brown v Lerchbacher                         4:2 (87,65 - 87,10)
M Smith v Cross                                 3:4 (103,29 - 102,65)
West v Wattimena                               4:1 (87,92 - 87,54)
 
Evening Session (7pm)
Gurney v Henderson                          2:4 (95,58 - 95,89)
Taylor v Pipe                                       4:0 (99,37 - 90,30)
Van Barneveld v K Anderson             4:1 (102,78 - 95,95)
 
Wednesday December 27
Afternoon Session (12.30pm)
Whitlock v D Webster                          1:4 (92,16 - 90,20)
Norris v Richardson                            1:4 (86,76 - 86,78)
Munch v Alcinas                                  1:4 (81,94 - 91,11)
 
Evening Session (7pm)
Wright v J Lewis                                   1:4 (103,44 - 107,27)
Third Round

Van der Voort - Van Barneveld             1:4 (93,09 - 101,04)

Van Gerwen - Price                               4:2 (100,06 - 97,06)

 
Thursday December 28
Afternoon Session (12.30pm)

Alcinas - D.Webster                              0:4 (88,25 - 94,54)

Suljovic - Van den Bergh                      0:4 (94,35 - 96,60)

Henderson - Cross                                1:4 (92,81 - 99,77) 

 
Evening Session (7pm)

J.Lewis - Richardson                             4:1 (96,25 - 89,02)

Taylor - Brown                                       4:0 (101,34 - 96,56)

G.Anderson - West                               4:2 (95,26 - 92,60)

 
Quarter-Finals
Friday December 29
Afternoon Session (12.30pm)

J.Lewis - D.Webster                               5:0 (101,26 - 91,88)

Van den Bergh - Cross                           4:5 (98,60 - 97,13) 

 
Evening Session (7pm)

Van Gerwen - Van Barneveld                 5:4 (102,91 - 98,76)

Taylor - Anderson                                   5:3 (102,02 - 98,68)

 
Semi-Finals

J.Lewis - Taylor                                       1:6 (97,35 - 99,87)

Van Gerwen - Cross                                5:6 (102,44 - 100,97)   

 
Final
Cross - Taylor                                           7:2 (107,67 - 102,26)
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA