Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení sezóny

9. 5. 2017

1.místo – Kings Třinec. Naprosto fantastická sezóna, která znamená historicky první titul do Třince. Za celou sezónu jsme prohráli jediný zápas – na Supech, a to si troufnu říct, že kdybychom nepřijeli úplně promrzlí a měli na rozházení více než těch cca 10-15 minut, tak jsme bez bodů nejeli. Pod titulem je samozřejmě hlavní měrou podepsaná naše základní čtyřka: Martin Klimas, Radek Pszczolka, Rosťa Czudek a Gustav Pilch. Úlohou mou a kapitána Marka Ficka byl spíše řidičský servis - díky kterému se naši elitní střelci mohli plně soustředit na řezání soupeřů, no a taky být k dispozici pokud někdo ze čtyřky chyběl. Většinou si jednalo o papírově snadnější zápasy ale například Markův záskok v těžkém zápase v Jablunkově byl výborný. Důležitý pro vývoj celé sezóny byl dle mého její start, kdy jsme nikde neztratili žádné body, titulová představa začínala být každým kolem reálnější a naše základní čtyřka dělala všechno možné i nemožné, aby hlavně na těžké zápasy byli k dispozici. Je otázka zda by ta motivace byla tak silná, pokud bychom na čelo tabulky hned zkraje něco ztráceli. Pokud jde o jednotlivce, tak nejúspěšnější byl Rosťa, který opět posunul své maximum a umístil se na famózním druhém místě statistického žebříčku. Ovšem ani ostatní nebyli vůbec pozadu o čemž svědčí, že celá naše čtyřka je do patnáctky žebříčku. Guga (6.), Radek (10.) Marťas (14.) Dalším velmi důležitým faktorem byly čtyřhry, za celou sezónu jsme ztratili pouze 4 párové 501 a 5 cricketů.  Úspěšnost moje a Markova nebyla taková jakou bychom si oba dva představovali ale i tak jsme nakonec měli možnost naskočit do více než třetiny možných zápasů a já jsem opravdu moc rád, že jsem měl možnost se ke klukům již potřetí přidat a být součástí této super sezóny.  Za tři týdny je mistrovství republiky (na které se již velmi těšíme) a i když si nedáváme žádné extra cíle, myslím že při letošních výkonech není důvod netěšit se s lehkým optimismem.

2.místo – Supi Dolní Benešov. Supi před sezónou mocně posílili o superligové Aleše Drobíka a Tomáše Stříbného a dle očekávání byli jedním z hlavních favoritů – ne-li tím největším. Jako jediní nás dokázali obrat o body ale nevyhnuli se několika ztrátám a o titulu tak bylo hotovo již 3 kola před koncem, ještě před druhým vzájemným zápasem. 

3.místo – Virus Opava. Překvapení sezóny. Posílili sice o expredátora Zdeňka Baiera ale i tak je myslím na bednu tipoval málokdo. Hráli ale celou sezónu konstantně velmi dobře a jejich třetí místo je naprosto zasloužené.

4.místo – Maníci F-M.  Maníci loni zvládali těžké a vyrovnané zápasy s hlavními konkurenty a vítězili často 10:8 a nakonec  urvali titul. Letos naopak několik zápasů takto ztratili, postupně na bednu  nabrali ztrátu, kterou se jim už nepodařilo dohnat.

5.místo – Bad Boys Jablunkov. Jablunkovští umí zahrát parádní šipky ale jejich nevýhodou je, že pokud jim chybí někdo ze základní čtyřky, znamená to vesměs pořádnou komplikaci. Každopádně je ale 5.místo parádní úspěch.

6.místo – Orli Zátiší Orlová. Orly opět táhnul fantom Marek Tíc. Po prvním vzájemném zápase u nich jsem je tipoval jako horkého favorita na bednu – byl to fantastický zápas. V průběhu sezóny ale přišel pokles formy, nečekané ztráty a nakonec je z toho „až“ 6.místo.

7.místo – Slezští rytíři Karviná.  Rytíři dokázali potrápit každého soupeře, o body obrali Virus, Jablunkov i Maníky. Vyrovnané zápasy hráli s námi a Supy.

8.místo – Tazman Jr.-Doctors Ostrava. První polovinu uzavírá před sezónou nově sestavený tým. Nehráli špatně ale myslím, že to tak nějak odpovídá, týmy nad nimi byly lepší.

9.místo – Jestřábi 99 Ostrava.  Jestřábi měli přímo strašidelný start do sezóny, první body uhráli až v 5.kole a dlouho se krčili dole v tabulce. Druhá polovina už byla z jejich strany mnohem lepší, v posledních 12 zápasech nebodovali jen jednou a nakonec to vytáhli na 9.místo což je ale při jejich kvalitách určitě málo.

10.místo – Ranec F-M. Ranec táhnul hlavně výborně hrající Kamil Malík. Myslím, že můžou být v celku spokojeni, reálné sestupové starosti neměli.

11. HQ Kryptokoriáni Havířov. Překvapivě nejúspěšnější havířovský tým před sezónou posílil o zkušeného Standu Surmu. Hráli velmi pěkně a pokud zlepší úspěšnost na dablech, můžou pomýšlet na lepší umístění.

12.místo – Ludgeřovice. Mocný finiš – dvě výhry s přímými soupeři znamenal záchranu v 1.lize – což byl jistě i cíl do sezóny.

13.místo – Brooklyn Bull´s Havířov. Předloňský mistr sice před sezónou velmi oslabil (Surma a hlavně Pasta) ale i tak jsem nečekal, že by mohli mít sestupové starosti. Nakonec budou muset o ligu bojovat v baráži – kde by dle umístění měli hrát proti týmům: Rio Semena Ostrava, Hrozný střelci F-M a Rubín Red Stones Ostrava. Hlavně u toho Frýdku nevím zda mají prvoligové ambice a zda své místo nepřenechají jinému týmu.

14.místo – Růžový Dvůr Kružberk. Po roce v první lize opět sestup dolů. O jejich sestupu rozhodlo předposlední kolo a domácí prohra s Ludgeřovicemi.

15.místo – Hornets-Výhybka Bohumín. Bohumínské týmy se spojily, nicméně ani to nezabránilo pádu do druhé ligy. Několikrát se jim stalo, že ztratili dobře rozjetý zápas a nakonec je to stálo záchranu.

16.místo – Brooklyn B Havířov. Štefan Čujdík to víceméně sám zachránit nemohl.

 

Nováčci v 1.lize:

Target Ostrava – o svém postupu rozhodli až v posledním kole, kdy porazili nakonec druhé Rio Semena Ostrava a v tabulce je přeskočili.

Gerlich Fulnek – 30 zápasů, 30 výher. Tým před sezónou posílil Dan Barbořák a v jejím průběhu také nově reprezentant ČR František Humpula. S nimi v sestavě by byl z nováčka rázem černý kůň soutěže.

Slezští rytíři B Karviná – Rytíři budou mít příští rok v lize dva týmy. Jejich béčko za sebou nechalo i slavné týmy Rubín a Profin.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Pepe, 7. 6. 2017 22:17)

Zdar! Pozdě, ale přece :-) Velká gratulace k premiérovému titulu!

Rubin a Profin

(skupina c, 10. 5. 2017 11:44)

Profin a Rubin postoupit nechtějí..pouštění zápasů je nekalým jevem skupiny C